KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10357055
*
nr 1035 7055
Lenke Rothman
(1929-2008), Sverige
Akvarell, Lenke Rothman (1929-2008), 1957, motivet: 23x31
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 19:43:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 16:35:54
1
100 kr
26/4 19:47:19
2
300 kr
2/5 18:27:57
3
350 kr
2/5 19:38:04
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lenke Rothman
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Läs mer om Lenke Rothman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lenke rothman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2005 Oljemålning
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Stilleben med ..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:26
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:09
*
Lenke Rothman
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Läs mer om Lenke Rothman
nr 1035 7055
Lenke Rothman
(1929-2008), Sverige
Akvarell, Lenke Rothman (1929-2008), 1957, motivet: 23x31
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 16:35:54 | 1 | 100 kr |
26/4 19:47:19 | 2 | 300 kr |
2/5 18:27:57 | 3 | 350 kr |
2/5 19:38:04 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lenke Rothman
Lenke Rothman-Arnér, svensk mÃ¥lare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.Läs mer om Lenke Rothman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lenke rothman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2005 Oljemålning
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Stilleben med ..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:26 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:09